Blog / Wpis
3Stawy – dzieje się!
25 stycznia 2018

Weekend z LEGOLAND® Billund Resort

LEGO® – to ulubione zabawki dzieci na całym świecie niezmiennie od kilkudziesięciu lat. Klocki składające się kawałków plastiku pokrytych wypustkami są nie tylko częścią świata zabawek, ale światowej popkultury. Kiedy układamy klocki LEGO® ogranicza nas tylko wyobraźnia. I to właśnie do dziecięcego świata wyobraźni w dużej skali można było przenieść się w weekend 13-14 stycznia w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach podczas LEGOLAND® Billund Roadshow 2018. Główną nagrodą w konkursie polegającym na zbudowaniu jak najwyższej wieży z kloców LEGO® był rodzinny wyjazd do Billund!

Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 6Zdjęcie 7Zdjęcie 1Zdjęcie 2Zdjęcie 3

 

Zimowe pływanie

Ponad 200 pływaków z całego świata wzięło udział w Pucharze Świata i Pucharze Czech w zimowym pływaniu na otwartym akwenie. 3 Stawy Silesia Winter Swimming 2018 czyli zawody, w których zawodnicy pływają w stroju letnim w mrożącej krew w żyłach wodzie, odbyły się na otwartym akwenie (Szlomiok) w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Dolina Trzech Stawów w Katowicach już po raz czwarty stała się areną rywalizacji sportowej najlepszych zimowych pływaków z całego świata. Podczas imprezy rozegrane zostały: Mistrzostwa Polski, Puchar Świata i Puchar Czech w zimowym pływaniu. Zawodnicy wystąpili na dystansach od 100 metrów do 1 kilometra. Niezwykle emocjonująca była konkurencja specjalna, podczas której uczestnicy przepłynęli w lodowatej wodzie aż 2 kilometry! Na udział w Ice Combo zdecydowało się 16 śmiałków.

Zdjęcie 13Zdjęcie 8Zdjęcie 9Zdjęcie 10Zdjęcie 11Zdjęcie 12

Ptaszkowe Love!

Co łączy budowanie budek lęgowych dla ptaków ze świętem zakochanych? Ptaszkowe Love – niezwykła akcja, podczas której każdy chętny będzie mógł stworzyć swoją własną budkę dla ptaków i powiesić ją w dowolnym miejscu, np. w swoim ogrodzie. Łącznie powstanie kilkaset nowych ptasich domków, które pomogą odbudować miejską populację tych zwierząt. Akcja odbędzie się w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach w sobotę 17 lutego! W akcji może wziąć udział każdy – wystarczą dobre chęci i zapał. W ostatnich latach z dużych miast zniknęły małe ptaszki, w tym wróble. Budując lub montując dla nich domki, zaprosimy je do miejskich parków i ogrodów. Mniej będzie much, komarów i  innych insektów, a więcej ptasich rodzin.

Zdjęcie 25Zdjęcie 14Zdjęcie 15Zdjęcie 16Zdjęcie 17Zdjęcie 18Zdjęcie 19Zdjęcie 20Zdjęcie 21Zdjęcie 22Zdjęcie 23Zdjęcie 24


Facebook