Blog / Wpis
Czas na ferie
20 stycznia 2018

W ferie odkrywaj się z naszymi biurami podróży!

Marzysz o niezapomnianym wyjeździe do kurortu narciarskiego? A może masz już dość zimy i najchętniej uciekłbyś do ciepłych krajów? W naszych biurach podróży WEZYR oraz ITAKA znajdziesz idealną ofertę w najlepszych cenach. Skorzystaj z naszych propozycji i nie nudź się w ferie!

ITAKA:

1.       Szpindlerowy Młyn (Czechy)

zdjecie nr 1

Najbardziej znane i najchętniej odwiedzane miasteczko w najwyższych czeskich górach. Dobre warunki klimatyczne i wysoki poziom usług sprawiają, że turyści przyjeżdżają tu przez cały rok. Są tu liczne atrakcje jak: snowtubing, paragliding, oświetlona trasa saneczkowa o dł. 4 km, trasa bobslejowa czy przejażdżki na saniach konnych. Po nartach warto wybrać się do aquaparku. . Oprócz świetnych stoków na Gości czekają liczne trasy i szlaki turystyczne prowadzące do malowniczego wodospadu Mumlavy czy browaru Harrachov, w którym piwo „František” warzone jest na oczach turystów.

Cena: 1449zł/os.

2.      Sierra Nevada (Hiszpania)

zdjecie nr 2

Sezon narciarski w Sierra Nevada rozpoczyna się już pod koniec listopada i trwa aż do początku maja. Jakość śniegu jest tu bardzo dobra nawet wczesną wiosną. Ze względu na intensywne nasłonecznienie w ostatnich latach podwojono ilość armatek śnieżnych utrzymujących stoki w doskonałym stanie. Jest ich ponad 300 i są w stanie wyprodukować 1940 m² śniegu na godzinę. Swoim zasięgiem obejmują 35 km zjazdów na 32 trasach. Pradollano to nowoczesne trasy zjazdowe o długości ok. 110 km o różnym poziomie zaawansowania: od tras dla amatorów po bardzo trudne trasy wyłącznie dla zaawansowanych. Narciarzy i snowboardzistów na stoki dowozi 30 wyciągów w tym 2 gondole i 15 wyciągów krzesełkowych. Są tu 4 wyciągi taśmowe, przygotowane z myślą o początkujących i dzieciach.

Cena: 1699zł/os.

3.      Dolomity (Włochy)

zdjecie nr 3

Wspaniałe warunki narciarskie i zróżnicowane trasy, nowoczesne wyciągi, skomunikowane tereny narciarskie, nowoczesne stacje narciarskie na stokach i malownicze wioski alpejskie. Dolina Słońca to idealna propozycja zarówno na rodzinny wypoczynek, jak i fantastyczne, wymagające technicznie trasy, które są wyzwaniem nawet dla zaawansowanych narciarzy.

Cena: 1749zł/os.

4.      Soldeu/Canillo (Andora)

zdjecie nr 4

Ukryta pomiędzy pirenejskimi szczytami słoneczna Andora przyciąga nowoczesnymi i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi. Dzięki obowiązującej tu strefie wolnocłowej to wymarzone miejsce dla miłośników zakupów, a przepiękne tereny przeznaczone do zjazdów poza wytyczonymi trasami czynią ją mekką freeriderów. Tutaj nie sposób się nudzić! Soldeu to miasteczko położone w ośrodku Grandvalira, w 2012 r. odbył się tu Puchar Świata FIS w Narciarstwie Alpejskim Kobiet, dobre miejsce także dla początkujących narciarzy.

WEZYR

1.      Hurghada (Egipt)

zdjecie nr 5

Hurghada to pierwszy ośrodek turystyczny, jaki powstał na wybrzeżu Morza Czerwonego. Wokół niego z czasem rozwinęły się kolejne: Makadi Bay czy El Gouna. Prawie przez cały rok panuje tu wysoka temperatura i świeci słońce. To także doskonałe miejsce wypadowe dla turystów pragnących poznać cuda Starożytnego Egiptu. Bajeczne rafy koralowe, piaszczyste plaże, luksusowe hotele, skaliste wąwozy pustyni, wysmukłe palmy, słoneczne niebo… to właśnie czeka tu na was przez cały rok!

Cena: od 1561zł/os.

2.      Sharm El Sheikh (Egipt)

zdjecie nr 6

Sharm El Sheikh leży na południowym końcu półwyspu synajskiego nad brzegiem Morza Czerwonego, które tak naprawdę zazwyczaj jest lazurowe, zawsze gorące i pełne bajecznie kolorowych ryb. To, obok izraelskiego Eljatu, najbardziej znany turystyczny kurort nad Morzem Czerwonym, główny cel większości wycieczek z Europy. Miasto pełne jest atrakcji dla każdego i na każdą kieszeń. Co was tu czeka? Luksusowe hotele, świetne knajpy, fantastyczne plaże, koralowe rafy, przyjazne gesty i słowa, herbata serwowana w sklepach, sprzedawcy próbujący mówić po polsku, pulsujący arabski pop i gorące egipskie słońce.

Cena: od 1681zł/os.

3.      Marsa Alam (Egipt)

zdjecie nr 7

Marsa Alam jest najszybciej rozwijającą się miejscowością na Riwierze Morza Czerwonego. Mimo to nadal jest terenem niemal dziewiczym, określanym czasem jako oaza spokoju. Sezon trwa tu cały rok. Turystów do Marsa Alam przyciągają doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Nowoczesne i świetnie wyposażone hotele kuszą gości basenami, kompleksami sportowymi, restauracjami i dyskotekami. Marsa Alam zapewnia doskonałe warunki zarówno do błogiego plażowania, jak i aktywnego wypoczynku. Nowoczesne i świetnie wyposażone hotele kuszą gości basenami, kompleksami sportowymi, restauracjami i dyskotekami. Nieopodal Marsa Alam znajdują się ruiny portu Myos Hormos, gdzie można zobaczyć rzymskie artefakty oraz około 200 tablic z hieroglifami, które ozdabiają klif w Wadi Hammamat. Wiele z tych obrazów ma ponad cztery tysiące lat. Przedstawiają one łodzie pływające po Nilu. Hammamat słynie także z kamienia bekheny – zielonej skały, w czasach starożytnych uważanej za świętą.

Cena: od 1685zł/os. Facebook