02 września
3 Stawy partnerem Katowice Business Run!

Już 2 września na terenie Doliny Trzech Stawów odbędzie się katowicka edycja Poland Business Run. To jedna z największych imprez charytatywnych w Polsce, której celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. W tym roku pomagać będzie również CH 3 Stawy, które jest partnerem biegu. Z tej okazji od czwartku 30 sierpnia do soboty 1 września na terenie parkingu przy galerii stanie tir, skąd sportowcy będą mogli odebrać pakiety startowe.

W niedzielę 2 września 2018 roku już po raz siódmy wystartuje charytatywna sztafeta Poland Business Run. Bieg odbędzie się w 8 polskich miastach: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku i Lublinie. Ubiegłoroczna edycja była rekordowa, i to zarówno pod kątem frekwencji – wystartowało 20 000 biegaczy, jak i zabranych środków – ponad 1,6 mln złotych. W tym roku organizatorzy chcą ustanowić kolejny rekord.

Na starcie w Katowicach stanie ok. 3000 biegaczy, którzy będą rywalizować na liczącej 3,8 km trasie usytuowanej w Dolinie Trzech Stawów.

Pakiety startowe będzie można odebrać z tira Nexteer, który stanie na terenie parkingu przy Centrum Handlowym 3 Stawy w następujących dniach:

  • czwartek, 30.08 w godz. 8:00-18:00
  • piątek, 31.08 w godz. 9:00-15:00
  • sobota, 1.09 w godz. 9:00-12:00

Promujemy sport i zdrowy tryb życia!

Centrum Handlowe 3 Stawy nie przez przypadek zostało złotym sponsorem Katowice Business Run! Galeria znajduje się w wyjątkowej lokalizacji: w centrum Katowic, a zarazem w bezpośredniej okolicy Doliny Trzech Stawów, jednego z najpopularniejszych miejsc rekreacji i sportu w woj. śląskim. Dlatego od wielu lat 3 Stawy aktywizują mieszkańców poprzez różnego rodzaju przedsięwzięcia, takie jak mistrzostwa Polski w zimowym pływaniu (3 Stawy Silesia Winter Swimming) czy biegi na orientację (Katowice Wieczorową Porą).

Przy wejściu głównym do galerii już od dwóch lat działa też wypożyczalna rowerów City by bike. To jedna z 52 stacji tworzących sieć w całych Katowicach. Tym samym galeria stała się punktem wypadowym wycieczek rowerowych po malowniczej dolinie.