Facebook Pixel Code
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Tour de Pologne w Katowicach

Tour de Pologne w Katowicach

Już po raz dwunasty w Katowicach odbędzie się Tour de Pologne, a konkretnie 6. etap wyścigu - jazda indywidualna na czas. Kolarze zagoszczą w naszym mieście w sobotę 14 sierpnia. Będzie się to wiązało z utrudnieniami z dojazdem do Centrum Handlowego 3 Stawy od godziny 13:00.

Zawodnicy startować będą z ul. Olimpijskiej, obok budynku NOSPR. Stamtąd pojadą w kierunku Zawodzia i Janowa, przejadą przez Nikiszowiec, później okrążą Muchowiec i ul. Francuską oraz ul. Damrota wrócą do ścisłego centrum Katowic. 

Od godz. 10:30 planowane jest wprowadzenie ograniczeń w ruchu lub zamknięcie takich ulic, jak Olimpijska, Góreckiego, Dobrowolskiego, Dudy Gracza, Warszawska, Szkolna, Moniuszki, Korfantego, aleja Roździeńskiego oraz od godz. 13:00: 1 Maja, Bagienna, Magazynowa, Szopienicka, Gospodarcza, Zofii Nałkowskiej, Wyzwolenia, Krawczyka, Górniczego Dorobku, Porcelanowa, Trzech Stawów, Francuska, Damrota.

Zamknięty dla ruchu pojazdów będzie też dojazd do Doliny Trzech Stawów pomiędzy ul. Murckowską i od skrzyżowania ul. Francuskiej z ul. Lotnisko.

Ponowne otwarcie ulic będzie odbywać się sukcesywnie po zakończeniu etapu, tj. od godziny 19.00.

Szczegóły tras oraz aktualne informacje o zmianach w organizacji ruchu i komunikacji publicznej można znaleźć na www.katowice.eu. Ponieważ w czasie wyścigu ulegają zmianom rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, szczegółowe informacje w tym zakresie dostępne będą także na stronie ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/

Podobnie jak w latach poprzednich uruchomiona zostanie infolinia dla mieszkańców, która będzie działać w piątek 13 sierpnia oraz w sobotę 14 sierpnia. W godz. 8:00-19:00 pod numerem 32 77 88 960 można będzie uzyskać odpowiedź na pytania związane z wyścigiem.

Na trasie dopuszczone jest kibicowanie, przy czym należy zachować wszelkie obowiązujące zasady dotyczące dystansu społecznego. Zachęcamy do gorącego dopingu zawodników!

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice