Blog / Wpis
Dzieje się w 3 stawach
11 czerwca 2018

Atomówki powróciły!

Wróciły trzy najbardziej wybuchowe dziewczynki w historii! W dniach 20-21 kwietnia odbyła się wymarzona impreza dla dzieci uwielbiających Atomówki z popularnego serialu animowanego. Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, w tym tor Townsville, fabryka koszulek, kącik plastyczny, gry multimedialne, mini kino i przede wszystkim spotkanie z Atomówkami!

Atomówki to jedne z najpopularniejszych animowanych bohaterek uwielbianych przez dzieci na całym świecie. Trzy dziewczynki obdarzone supermocą walczą z przestępczością i ratują ludzi przed katastrofami i kataklizmami w fikcyjnym mieście Townsville w USA.

 

Noc Muzeów w 3 Stawach

Salvador Dali w Katowicach specjalnie z okazji Nocy Muzeów!

To był magiczny dzień dla wszystkich pasjonatów kultury i sztuki.

Z okazji Nocy Muzeów, i tylko przez jeden dzień, w Katowicach można było zobaczyć 70 magicznych, surrealistycznych dzieł jednego z największych i najpopularniejszych artystów XX wieku – Salvadora Dali. Ich wystawa odbyła się 19 maja w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach, które było oficjalnym organizatorem Nocy Muzeów.

Idea „Nocy w muzeach” narodziła się we Francji, która do wspólnej zabawy zaprasza od 2005 roku. W Polsce impreza odbywa się w maju, w tym roku w weekend 19-20 maja. Muzeum Historii Katowic, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Muzeum Śląskie i wiele innych instytucji kulturalnych w woj. śląskim otworzyło swoje drzwi miłośnikom szeroko rozumianej kultury i zaprasza na nocne zwiedzanie. Po raz trzeci w wielkie, kulturalne święto włączyło się także Centrum Handlowe 3 Stawy w Katowicach, które 3 lata temu prawdopodobnie jako pierwsze tego typu miejsce nie tylko w woj. śląskim ale i w Polsce zostało oficjalnym organizatorem Nocy Muzeów.

Wśród prac wystawionych w Centrum Handlowym były cynkografie, litografie, akwaforty, drzeworyty, serigrafie i plakaty w większości sygnowane odręcznie przez artystę przez wielu ekspertów nazywanego ojcem surrealizmu. To największa kolekcja w Polsce, która była prezentowana po raz pierwszy w Katowicach.

Zbiór prezentowany w 3 Stawach obejmował graficzne perełki w sztuce i twórczości hiszpańskiego artysty, m.in. tak znane prace jak „Kuszenie św. Antoniego”, „Lenin Tiger”, „Assumpta corpuscularia lapislazulina”, „Sen spowodowany lotem pszczoły wokół owocu granatu, na sekundę przed przebudzeniem” czy „Telefon”. Z cyklu tzw. prac hiszpańskich zobaczyć będzie można dzieła pt. „Hiszpania”, „Odkrycie Ameryki – Sen Krzysztofa Kolumba”, „Sobór ekumeniczny”, „Zamek Gali”. Wystawa obejęła także litografię stworzoną przez Dalego w związku z promocją otwarcia Teatru-Muzeum w Figueres.

3 Stawy zmieniają się. Nowe marki otwierają swoje salony

Lorens&Wiktor to rodzinna polska marka, specjalizująca się w modzie męskiej (garnitury, marynarki, spodnie, okrycia, buty, dodatki), której całość produkcji znajduje się w Polsce, budująca swoją konkurencyjność poprzez rozwój i innowacje, dbałość o detale oraz ciągłe doskonalenie jakości.