Blog / Wpis
Wakacje zimą? Czemu nie!
18 grudnia 2015

Za oknem zimno, wietrznie, już wyczekujemy śniegu. Ale nie wszyscy lubią zimę. Są tacy, którzy zdecydowanie wolą wygrzewać się w promieniach słonecznych. Na szczęście są miejsca w których słońce dopisuje cały rok. Gdzie obecnie najlepiej wybrać się na wakacje?

Kiedy tylko piękna, letnia pogoda zamienia się w zimny wiatr i spadające liście, każdy z nas czuje potrzebę ucieczki w taki zakątek świata, gdzie można w tym okresie uzupełnić braki słonecznej witaminy D. Szczególnie w okresie zmiany czasu z letniego na zimowy, dość powszechnie pojawia się zjawisko spadku nastroju. Jak się okazuje ciepłych miejsc z gorącą atmosferą, pysznym jedzeniem i wspaniałym krajobrazem nie brakuje – podkreśla konsultant z biura podróży WEZYR – Magdalena Kamuda. Wymarzony urlop jest możliwy przez cały rok. Kierunków wakacji jest wiele, można z powodzeniem znaleźć odpowiednie miejsce, zarówno dla fanów egzotyki, jak również miłośników piękna Europy.

Pierwszą propozycją będzie Hiszpania, a dokładniej Wyspy Kanaryjskie. To miejsce, w którym z pewnością nie zabraknie kulinarnych doznań. Trudno zliczyć wszystkie lokalne dania. Jakie danie wybralibyście spośród dwóch najbardziej znanych potraw południowo-hiszpańskiej kuchni?Paella czy gazpacho? Oba są pyszne. To również idealne miejsce, dla osób, które lubią rozkoszować się pięknymi widokami. Tych na Wyspach Kanaryjskich jest niesamowicie wiele.

Podobny język, jednak zupełnie inna kultura? To Meksyk! Ogromne sombrera, czarne stroje ze złotymi zdobieniami i delikatne wąsiki. Tak wyglądają meksykańscy muzycy. Grają najpiękniejsze pieśni, które potrafią wywoływać szaloną radość, jak i doprowadzać do łez. Położony w południowej części Ameryki Północnej, oblewany jest ciepłymi wodami Oceanu Spokojnego oraz wodami Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykańskiej i Zatoki Kalifornijskiej. Meksyk zajmuję powierzchnię prawie 2 mln km2, co ma wpływ na niezwykłe zróżnicowanie zarówno krajobrazowe, jak i kulturowe. Tu zdecydowanie lepiej odnajdą się te osoby, które poza zwykłym odpoczynkiem, chcą również doświadczyć innej kultury.

Luksusowa egzotyka? To zdecydowanie Seszele! Jedno z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych miejsc na ziemi. Bujna tropikalna roślinność, piasek tropikalnych plaż i gorące słońce… Luksusowy relaks w tym raju na ziemi jest możliwy również teraz, zimową porą. Innymi słowy, tam można odpoczywać przez cały urlop, nie ruszając się z leżaka. Pewnie już się rozmarzyliście :)

Wreszcie coś dla rządnych przygód odkrywców – Kenia i Indie. W pierwszym miejscu można liczyć na gościnność i życzliwość mieszkańców. Ci są bardzo uczynni! Należy jednak pamięta
, że warto im za to podejście podziękowa
. Zwyczajowo za każdą usługę powinno się ich wynagrodzić drobnym napiwkiem. Druga propozycja to miejsce wspaniałych kulinarnych doznań. Imbir, curry, kurkuma, pieprz cayene – indyjska kuchnia pełna jest wyrazistych przypraw. Można je znaleźć w każdej miejscowej potrawie i za każdym razem będą one zachwycały bogactwem smaku i aromatu. W obu wakacyjnych kierunkach pewnikiem jest poznanie miejscowych zwyczajów i kultury.

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na drugie wakacje w ciągu roku, właśnie w okresie zimowym. Między innymi dla tych osób, ale także dla wszystkich osób, które chciałby spróbować swojego szczęścia – biuro podróży Itaka, przygotowało w okresie świątecznym loterię. Do wygrania bon na wakacje – który można wykorzystać zarówno w okresie zimowym, jak i w letnim! Udział w loterii jest bardzo prosty – podkreśla Angelika Pawłowska, konsultantka biura podróży Itaka – Klienci Centrum wypełniają kartę zgłoszeniową, na której wpisują wymyślone przez siebie hasło reklamowego dla “Wymarzonej Podróży Życia” zawierające słowo ITAKA. Spośród prawidłowo wypełnionych i zostawionych w salonie kart, wylosowane zostaną 23 grudnia, trzy karty zwycięskie. Nagroda główna to bon wakacyjny o wartości 2000 zł, dwie pozostałe to zestawy gadżetów od ITAKI.

Jedziemy na wakacje? :)

Więcej szczegółów znajdą Państwo w biurach podróży WEZYR i ITAKA, które znajdują się w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach.

Tagi: itaka, last minute, wakacje, wezyr

Najpopularniejsze