Blog / Wpis
Wakacyjne kierunki
14 czerwca 2019

Wakacje tuż, tuż, a ty wciąż nie masz na nie pomysłu? Marzy ci się wypoczynek w ciepłych krajach? A może chciałbyś zwiedzić najpopularniejsze stolice Europy? Nic straconego! Skorzystaj z bogatej oferty biur podróży ITAKA oraz WEZYR i spełnij swoje marzenia. Naładuj baterie na jesień i złap dobry nastrój!

Tajlandia
Nazywana krainą uśmiechu, słynie też z wszechobecnych salonów masażu. To jedyne miejsce gdzie można kupić świeże owoce Durian, to tutaj ulice pachną egzotycznym jedzeniem i aromatycznymi przyprawami. Będąc w Tajlandii warto odwiedzić także Bangkok, który uznaje się za światową stolicę street foodu.

Grecja
Mówi się, że my mamy zegarki, a Grecy mają czas, a ten płynie w Grecji znacznie wolniej. To idealne miejsce na urlop dla wszystkich, którzy potrzebują oderwać się od codziennego pośpiechu. Będąc w Grecji koniecznie trzeba spróbować najlepszej oliwy z oliwek i owoców morza. A w chwilach wolnych od słońca polecamy spokojne spacery urokliwymi, wąskimi uliczkami.

Kuba
Białe karaibskie plaże, rozśpiewani i roztańczeni w rytm salsy mieszkańcy i nienaruszona natura – to właśnie jest magiczna Kuba. Wybierając ten kierunek warto spróbować nurkowania, aby podziwiać z bliska piękne rafy koralowe Morza Karaibskiego. To tutaj znajdziemy światowej klasy zabytki wpisane na listę UNESCO oraz słynne na całym świecie, najlepsze cygara.

Egipt
To kraina 1000 i jednej nocy, gdzie starożytna historia znamienitych faraonów przeplata się z nowoczesnością wielkich miast. Wakacje w Egipcie to różnorodność widoków, smaków i atrakcji. Długie piaszczyste plaże, jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie i gwarantowane słońce.

Hiszpania
Barcelonę można zaliczyć do grupy najpiękniejszych miast Europy. Na każdym kroku można spotkać zabytkową architekturę, urokliwe uliczki i parki. Solidnym fundamentem komunikacji miejskiej jest składająca się z 9 linii sieć metra oraz średnio rozbudowana sieć autobusów miejskich. W pobliżu miasta znajduje się międzynarodowe lotnisko, do którego najłatwiej dojechać szybkim pociągiem podmiejskim. Zaś Costa Brava po polsku oznacza dzikie wybrzeże. Choć co roku zjeżdżają tam tłumy turystów, przymiotnik „dzikie” w jego nazwie nie jest pustym słowem. Costa Barcelona jest połączeniem największych atrakcji obu tych regionów, w wyniku czego wszystkich turystów czekają tu niezapomniane wakacje.

Bułgaria
Słoneczny Brzeg to region Bułgarii najlepiej rozwinięty pod względem zaplecza turystycznego i poziomu świadczonych usług. Sam Słoneczny Brzeg jest uważany za najpiękniejsze kąpielisko na bułgarskim wybrzeżu, a leżący nieopodal Nessebar to perła Bułgarskiej Riwiery. Fantastyczna piaszczysta plaża osłonięta wydmami, łagodne zejście do morza, którego średnia temperatura wynosi 24°C, hotele oferujące wiele udogodnień dla dzieci, 2 duże parki wodne oraz ograniczony ruch samochodowy w mieście sprawiają, że jest to okolica idealna na wczasy rodzinne.Najpopularniejsze