Facebook Pixel Code
OPEN TODAY 9:00 – 21:00

1000 posiłków w ramach „3mamy z Kato”

1000 posiłków w ramach „3mamy z Kato” - CH 3 Stawy wspiera restauratorów i mieszkańców Katowic

Razem możemy więcej - dlatego Centrum Handlowe 3 Stawy wraz z partnerami po raz kolejny angażuje się w pomoc dla tych, którzy zostali szczególnie dotknięci pandemią koronawirusa. Wcześniej wsparcie otrzymały szpitale w Katowicach. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć restauratorów z naszego Centrum, u których zamówiliśmy 1000 posiłków dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta. W akcję „3mamy z Kato” włączył się Urząd Miasta Katowice i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W dobie panującego koronawirusa pomoc dla branż dotkniętych kryzysem jest niezwykle istotna. Po pandemii będziemy chcieli wrócić do tych samych miejsc, które lubiliśmy odwiedzać, m.in. restauracji i kawiarni. Dlatego dziś musimy do nich wyciągnąć pomocną dłoń. Taka idea przyświeca Centrum Handlowemu 3 Stawy, zarządzanemu przez Multi Poland, polski oddział Multi Corporation, które solidaryzuje się z restauratorami, którzy posiadają swoje lokale w galerii.

- Pomysł na akcję „3mamy z Kato”  pojawił się naturalnie. To kontynuacja wiosennej akcji „3mamy z medykami”, w której pomagaliśmy szpitalom podczas pandemii. Wtedy pomoc otrzymały 2 szpitale Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tym razem wspieramy naszych najemców, którzy prowadzą lokale gastronomiczne. Ale na tym nie koniec. Chcieliśmy zrobić coś większego, co wesprze najbardziej potrzebujących mieszkańców Katowic. Dlatego kupione u restauratorów posiłki przekazujemy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Marta Prusak z Multi Poland, Dyrektorka CH 3 Stawy.

Akcja potrwa do 9 lutego, kiedy to ostatni transport z posiłkami trafi do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Łącznie do 9 placówek podległych MOPS-owi trafi 1000 posiłków z restauracji działających w CH 3 Stawy. Będą to potrawy wywodzące się z kuchni Dalekiego Wschodu, kuchni greckiej oraz amerykańskiej. Uzupełnieniem gorących posiłków będą desery: rurki z kremem, ciastka maślane o smaku orzechowym i karmelowym oraz rozmaite ciasta.