Facebook Pixel Code
OPEN TODAY 9:00 – 21:00

Podsumowanie akcji 3mamy z medykami

2 300 produktów trafiło do katowickich szpitali.
Podsumowanie akcji 3mamy z medykami

26 dni akcji, 4 transporty, 2 szpitale i 2 300 artykułów spożywczych dla pracowników medycznych oraz środków higieny osobistej i chemii gospodarczej dla pacjentów. Tak w liczbach przedstawia się akcja 3mamy z medykami, w ramach której Centrum Handlowe 3 Stawy w Katowicach włączyło się w pomoc służbie zdrowia w czasie epidemii koronawirusa. Pomoc otrzymało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, jeden z największych szpitali w mieście, mieszczący się w dwóch lokalizacjach: przy ul. Medyków 14 oraz ul. Ceglanej 35.

Inicjatywa 3mamy z medykami to odpowiedź na apel Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego o wsparcie dla pracowników i pacjentów. W czasie epidemii koronawirusa szpitale są pod szczególną presją. Okazuje się, że czasem potrzebne są podstawowe produkty spożywcze i higieniczne. – Dzięki produktom, które otrzymaliśmy z 3 Stawów mogliśmy wspomóc personel medyczny oraz naszych osamotnionych pacjentów, przebywających na oddziałach Szpitala. To bardzo często pacjenci w trudnej sytuacji życiowej, którym nikt z zewnątrz nie przyniesie np. środków higienicznych, teraz możemy ich zabezpieczyć. Produkty trafiły na oddziały, m.in. okulistyki dziecięcej, intensywnej terapii, neurologii, rehabilitacji neurologicznej oraz Izbę Przyjęć. Dopiero uczymy się funkcjonować w nowej rzeczywistości, a takie akcje jak „3 mamy z medykami”, są bardzo pozytywnie odbierane przez personel i pacjentów oraz ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie – mówi Joanna Chłądzyńska, rzecznik prasowa UCK.

W porozumieniu z UCK podjęto decyzję by, zamiast zakupić dla szpitali sprzęt medyczny, dostarczyć inne artykuły, które są również niezbędne. Chodzi o kremy do rąk, mydła, szampony, chusteczki, pasty do zębów, maszynki do golenia ale także kawę, herbatę, skyr, soki czy dżemy. 4 transporty m.in. z tymi produktami trafiały, począwszy od 21 maja, raz w tygodniu do szpitali na przy ul. Medyków 14 oraz ul. Ceglanej 35. Lista produktów była na bieżąco ustalana z UCK i dostosowywana do zapotrzebowania pracowników i pacjentów.

Dlaczego CH 3 Stawy odpowiedziało na apel UCK? – Jesteśmy przekonani, że przedsiębiorstwa zaangażowane w otoczenie, powinny włączać się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Organizujemy m.in. akcje proekologiczne, wspierające przyrodę (jak Ptaszkowe Love) czy lokalne stowarzyszenia i inicjatywy. Dlatego czymś naturalnym była decyzja o współpracy z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, które potrzebowało pomocy – mówi Marta Prusak, dyrektor Centrum Handlowego 3 Stawy w Katowicach.