Facebook Pixel Code
OPEN TODAY 9:00 – 21:00

Prospołeczna akcja „Żyjące Książki”

Prospołeczna akcja „Żyjące Książki”

Prospołeczna akcja „Żyjące Książki” Fundacji Ekologicznej Arka wkracza do naszej galerii! Już 13 maja edukacja kulturalna, pomoc społeczna, ochrona środowiska, warsztaty i gry połączą się w jednym, wyjątkowym wydarzeniu. Przeczytane książki oddajemy, nowe kupujemy, a dochód idzie do organizacji pomagającej zwierzętom! 

Wyjątkowa inicjatywa Fundacji Ekologiczna Arka po raz pierwszy również w 3 Stawach! To wielopoziomowa akcja wspierająca zarówno edukację kulturalną, ochronę środowiska jak i zwierzęta. Po pierwsze kiermasz promuje czytelnictwo – przynosicie przeczytane książki i kupujecie nowe w atrakcyjnej cenie. Dzięki temu przeczytane pozycje nie kurzą i nie marnują się na półkach, tylko dostają kolejne życie, co pozytywnie wpływa na środowisko! No i cały dochód ze sprzedaży książek przeznaczony zostanie na wsparcie zwierząt w potrzebie.  

Jak to działa?

13 maja w godzinach 09:00 – 17:00 przynosicie do galerii książki, które już przeczytaliście. Oddajecie je przy stanowisku mieszczącym się naprzeciwko schodów ruchomych, przy sklepach CCC i Sephora, a inni będą mogli je kupić (wy również możecie poszukać czegoś nowego dla siebie!). Prosimy aby przynoszone książki były w dobrym stanie – nowe lub używane, najlepiej wydane po 1990 roku. Przyjmowane będą pozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prosimy jednak nie przynosić lektur i podręczników szkolnych, podręczników informatycznych, encyklopedii, słowników, kodeksów, czasopism, gazet oraz książek religijnych. 

Dodatkowo w godzinach trwania akcji odbywać się będą gry, zabawy i warsztaty ekologiczne! Wśród nich: ekologiczna gra planszowa, memory w postaci codziennych czynności dla środowiska czy ekologiczne koło fortuny. Ponadto będziecie mogli ozdobić swoją płócienną torbę pięknymi szablonami, tworząc tym samym własną, personalizowaną eko-torbę na zakupy! 

To wyjątkowe wspólne działanie, z którego wszyscy czerpiemy korzyści pomagając potrzebującym, jednocześnie dbając o środowisko i dobrze się bawiąc! Czy może być lepiej?