Facebook Pixel Code
OPEN TODAY 9:00 – 21:00

Przybij łapę w 3 Stawach – nauka poprzez zabawę

Przybij łapę w 3 Stawach – nauka poprzez zabawę

Na co dzień mobilizują pacjentów do walki o powrót do zdrowia, pomagają otworzyć się na innych i pracować nad swoimi emocjami. To one wspierają proces leczenia i aktywnie uczestniczą w rehabilitacji osób, które cierpią zarówno na choroby ciała, jak i umysłu. Specjalnie przeszkolone do zajęć z dogoterapii psy już 2 kwietnia (sobota) pojawią się w Centrum Handlowym 3 Stawy w ramach zajęć edukacyjnych „Przybij łapę w 3 Stawach”. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Przybij łapę w 3 Stawach” to doskonała okazja dla najmłodszych, by poprzez zabawę nauczyć się bezpiecznego kontaktu z psem. Dzieci zostaną przeprowadzone przez wyjątkowy świat czworonogów, w którym ważne są zarówno emocje, jak i odpowiednie podejście do zwierzaka. Przygotowaliśmy dla nich specjalne zajęcia edukacyjne, gry o psiej tematyce, malowanie twarzy oraz mnóstwo zabawy z pupilami w roli głównej. Dodatkowo, dzięki okularom VR wszyscy będą mogli zobaczyć jak wygląda rzeczywistość oczami psa, co pomoże w lepszym zrozumieniu czworonożnych przyjaciół.

W tym czasie, rodzice dzieciaków dowiedzą się jak wybrać odpowiedniego psa także do dogoterapii, jak wygląda szkolenie takiego zwierzaka oraz uzyskają cenne informacje dotyczące m.in. żywienia i pielęgnacji.

W wydarzeniu wezmą także udział wolontariusze ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu, którzy oprócz zachęcania uczestników do adopcji zwierząt ze schroniska, będą też zbierać wartościową i bogatą w składniki odżywcze karmę.

Dogoterapia to nic innego jak terapia poprzez bezpośredni kontakt z psem. Skierowana jest przede wszystkim do dzieci, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystali z niej również osoby dorosłe. Podczas zajęć pies staje się motywatorem, który ma skutecznie zachęcić chorą osobę do wykonania określonych zadań i ćwiczeń. W ten sposób czworonożni przyjaciele wspomagają nie tylko rehabilitację ruchową czy terapię logopedyczną, ale także psychoterapię.

Darmowe warsztaty edukacyjne „Przybij łapę w 3 Stawach” odbędą się już w najbliższą sobotę (2 kwietnia) w godz. 12:00 - 18:00.