Facebook Pixel Code
OPEN TODAY 9:00 – 21:00

Rusza sezon rowerowy. Uruchamiamy stację rowerów miejskich

Rusza sezon rowerowy. Uruchamiamy stację rowerów miejskich

Sezon rowerowy w Katowicach rusza 6 maja. To właśnie wtedy zacznie działać system rowerów miejskich City By Bike. Po raz kolejny do sieci dołącza Centrum Handlowe 3 Stawy. Tuż przy wejściu głównym do galerii zlokalizowana jest bezobsługowa stacja z 8 rowerami i 12 stanowiskami. Łącznie sieć City By Bike liczy w Katowicach blisko 70 stacji, a docelowo w tym roku ma liczyć 82 stacje.

W związku z obecną sytuacją operator systemu będzie dezynfekował rowery minimum dwa razy dziennie. W trakcie wizyt na stacjach, podczas relokacji i serwisowania rowerów dezynfekowane będą rączki, manetki oraz siodełka. Dezynfekowane będą także komputery terminali jako elementy, które mogą być dotykane przez część użytkowników. Zalecamy ponadto dodatkową dezynfekcję takich miejsc jak rączki przez ruszeniem w trasę i używanie rękawiczek. Rower można również wypożyczyć za pomocą aplikacji na swoim smartfonie.

Bliskość terenów zielonych i sieć tras rowerowych wokół powoduje że w ubiegłych latach Centrum Handlowe 3 Stawy stało się miejscem wypadowym na rowerowe wycieczki po Dolinie Trzech Stawów i dalej na Nikiszowiec czy południe Katowic. Mieszkańcy często zostawiają na parkingach przy galerii auta i całymi rodzinami wybierają się na wycieczkę.