07-30
września
Jak właściwie ubrać swojego mężczyznę?

Niewielka gama kolorystyczna, niewłaściwy dobór rozmiaru,  wygniecione ubrania, stereotypowe myślenie o modziepasuje do Twojej drugiej połówki? Nic dziwnego, polscy mężczyźni raczej nie są z modą za pan brat. Jak sprawić aby Twój mężczyzna dobrze się ubierał i rewelacyjnie wyglądał?

Grzeszki i grzechy

Jest kilka delikatnych przewinień Panów, które nie wymagają dużego trudu aby je poprawić. Niechlujność jest zdecydowanie pierwszym z nich, wygniecione, często znoszone ubrania, czy brudne buty – przecież tak niewiele trzeba aby to poprawić. Wcale nie wymaga to specjalnych nakładów pieniężnych. Być może wystarczy zwrócić na to uwagę, po prostu zauważyć i powiedzieć ukochanemu. Kolejnym przewinieniem jest niewłaściwy dobór rozmiarów. Panowie mają ewidentny problem z wyborem właściwego  rozmiaru i fasonu ubrań, szczególnie garnituru. Kto inny jak nie ich kobiety powinny być pomocą podczas podejmowania tak ważnych decyzji. Nogawki u spodni do samej ziemi,  za długie rękawy przy marynarkach i kurtkach – to standard. Polacy mają tendencje do noszenia o rozmiar, czy dwa za dużych ubrań. Nawet jeśli takie już są w szafie bliskiego Ci mężczyzny, nic straconego. Kilka poprawek krawieckich i po kłopocie. Wreszcie kolory, tych Panowie zdecydowanie się boją! Do ulubionych należą: czarny, szary, brązowy, ewentualnie biały. Czerwony, zielony, czy niebieski to istna ekstrawagancja. To oczywiście zwykły stereotyp, nie wiadomo czemu kolory wywołują aż taki strach, wiadomo jednak, że wystarczy jeden element w kolorze, aby sylwetka naszego modela się ożywiła.

Mała zmiana, duży efekt

Wsparcie ze strony kobiety to bardzo ważna sprawa. Jednak samym wsparciem nie da się wszystkiego zmienić. Najważniejsze jest realne przekonanie ukochanego o tym, że ta przemiana, rzeczywiście ma sens. Bez jego pracy to po prostu nie wyjdzie. Jeśli jednak i on poczuje, że zabawa modą mu się podoba, będą to działania długofalowe, czyli najbardziej skuteczne. Niestety Polacy boją się, że jeśli będą wyglądać zbyt dobrze, to ktoś posądzi ich o brak męskości. Ale czy zgodnie z tym lepiej ubierać się źle? Nie! Odpowiednie nastawienie – to od powinnaś zacząć. To co na co dzień na siebie ubieramy to nie tylko „jakieś ubranie”, ale przede wszystkim wizerunek, który budujemy w otoczeniu: w pracy, wśród przyjaciół, rodziny, także wśród kobiet. Korzystny wizerunek, sprawia, że świetnie się czujemy w swojej skórze i to się tyczy zarówno Pań jak i Panów.

Czule do mnie mów, mów czule

I tu zaczynają się schody. Aby to wszystko zadziałało, najlepiej wdrożyć system pochwał i pozytywnych odniesień. Jeśli w życiu Twojego mężczyzny są jakieś męskie autorytety, ktoś, kto robi na nim wrażenie i jest godny naśladowania, wykorzystaj to. Oczywiście tylko wtedy, jeśli ten autorytet rzeczywiście wie co to jest moda. Wtedy np. przy okazji oglądania jakiegoś filmu, czy programu  z udziałem tej osoby ,odnieść się do jej ubioru i pochwal. Oczywiście chwal też ubiór swojego ukochanego jeśli na to zasłuży. Dla mężczyzny to bardzo ważne. Jest jeszcze jedno miejsce, w którym możesz poprosić o pomoc – sklep z odzieżą męską. Tam na pewno znajdziesz fachową pomoc, a i Panowie chętnie słuchają rad Pań ekspedientek, które doradzają im, w czym wyglądają najlepiej.

 

Kubenz_25340_FINAL
Źródło: kubenz.pl