23 czerwca
Joanna Jabłczyńska motywuje i zachęca do zdrowego stylu życia

W kwietniu w ramach akcji STAWiamy na FIT, Centrum Handlowe 3 Stawy odwiedziła Joanna Jabłczyńska. Wspólnie z trenerami zdradzała odwiedzającym jakie są najlepsze sposoby na fit sylwetkę. Udało się nam zada Joannie kilka pytań, oto one wraz z odpowiedziami.

W wywiadach z Tobą można przeczyta, że nie możesz żyć bez sportu. Często mówimy, że sport to takie pozytywne uzależnienie, czym jest dla Ciebie?

– Tak, często jest to pozytywne uzależnienie… mam wrażenie, że ja jednak czasem przesadzam. Prawda jest taka, że jak tylko mam chwilę czasu to zapisuję się na kolejne zawody, nie zważając specjalnie na mój stan zdrowia.

Powiedz nam coś więcej o królowej sportu. Podobno w Twoim sercu najwięcej miejsca zajmuje pewna aktywność…

– O tak… to zdecydowanie kolarstwo górskie, czyli MTB. Jednak ostatnio staram się odkrywa i rozwija również w innych aktywnościach i
ćwiczę triatlon.

Myślisz, że takie akcja jak ,,STAWiamy na FIT” w CH 3 Stawy to dobry sposób na zmianę stylu życia Polaków?
 
– Pewnie, że tak! Będziemy mówili o tym przez cały dzień. Jestem przekonana, że nie jedna osoba przemyśli temat. Czy coś rzeczywiście zmieni, to już zależy od niej. Dobrze, że my swoim działaniem, wywołamy impuls do przemyślenia tematu.

Jesteś  bardzo aktywną zawodowo kobietą. Jak to możliwe, że znajdujesz jeszcze czas na tyle aktywności fizycznej?

– Niestety odkąd założyłam kancelarię to już nie mam aż tyle czasu. Ale ja to kocham! Czy słońce, czy deszcz – ja ćwiczę. Dodatkowo mam bardzo aktywnego psa, z którym bardzo lubię wyjść pobiega.

Co z silną wolą? Czy Ty w ogóle musisz się czasem zmusza do treningu? 

– Silnej woli mi nie brakuje. Nie mam w ogóle czegoś takiego, że muszę się zmusza. Sport jest mi potrzebny do życia tak samo jak powietrze.

Podążając dalej tropem silnej woli. Pewnie nie jedna zapracowana kobieta przyzna mi rację, że wcale nie tak łatwo jest żyć fit i regularnie dba o siebie. Zawsze warto zacząć od wyrobienia w sobie pewnych stałych, dobrych nawyków. Masz jakieś, które chciałabyś nam poleci?

– Nie chce mi się wierzy, żeby ktoś mógł żyć tak jak ja… to wręcz niemożliwe! Ale rzeczywiście, dobre nawyki są ważne, ja na szczęście zostałam wychowana „na sportowo”. Zupełnie nie mam czasu na gotowanie, dlatego zwykle korzystam z wegańskiego cateringu bezglutenowego. Dzięki temu, mogę rzeczywiście zdrowo się odżywia i mieć dużo energii do ćwiczeń. Odpowiednie odżywianie z pewnością jest jednym z najważniejszych nawyków, o które trzeba zadba.

wywiad-23062015