06-07
grudnia
Kuchnia Świętego Mikołaja w CH 3 Stawy

W weekend (6-7 grudnia) CH 3 Stawy zamieni się w świąteczną cukiernię, w której każdy będzie mógł upiec i udekorować  własnoręcznie stworzony piernik.

Każdy uczestnik będzie mógł uformować kształt piernika według własnej wizji lub wykorzystać foremki dostępne w ,,Kuchni Świętego Mikołaja”.

Uczestnikom kulinarnej zabawy będzie pomagał mistrz cukiernictwa w asyście dwóch pomocników. Zespół pomoże uformować ciasto i zaprezentuje młodym adeptom cukiernictwa wszystkie możliwości jakie dają dekoracje. Po uformowaniu pierniczki trafią od razu do pieca, a cały proces wyrastania ciasta będzie można obserwować przez szybę.

Wystudzone pierniczki trafią ponownie do rąk swoich autorów. Przed nimi najważniejszy etap, czyli dekorowanie. Do dyspozycji uczestników będą wszelkiego rodzaju posypki, lukier, czekolada, wiórki kokosowe, drażetki, kolorowe kulki, bita śmietana itd.

Na koniec pierniki zostaną nawleczone na sznurek, dzięki czemu będzie je można zawiesić na świątecznym drzewku w centrum. Cukiernicze rękodzieła będzie można także bezpiecznie zapakować i zabrać do domu. Niecierpliwi i największe łakomczuchy mogą zjeść swój pierniczek na miejscu.

Kuchnia Świętego Mikołaja będzie otwarta od 11:00 do 19:00 w sobotę i niedzielę.

28976-3STAWY-MIKOLAJKI-PLAKAT-A1-595x840-FISHER-prev