27 maja
01 czerwca
Strefa Nowych Technologii w CH 3Stawy

Wspólnie z redakcją magazynów „Focus” i „Chip”, zapraszamy wszystkich Klientów CH 3Stawy do odwiedzenia interaktywnej wystawy „Strefa Nowych Technologii”. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających od 27 maja do 1 czerwca w godzinach otwarcia centrum, a w godzinach 10.00 – 15.00 będą prowadzone zajęcia dydaktyczne dla dzieci.

Strefa Nowych Technologii to niesamowita, multimedialna podróż po świecie nowinek technicznych. W ramach wydarzenia dostępne będą następujące atrakcje:

1) STREFA DRUKU 3D

Pierwszym punktem programu jest wprowadzenie odwiedzających w świat druku 3D. Uczestnicy dowiedzą się o praktycznych przykładach wykorzystania technologii druku 3D, która z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu (wojsko, motoryzacja, architektura, medycyna) oraz w życiu codziennym. W strefie zaprezentujemy proces druku trójwymiarowego gwizdka lub sprzączki. W ciągu piętnastu minut będzie można zaobserwować jak warstwy materiału są nakładane jedna na drugą i tworzą gotowy, trójwymiarowy model.

2) STREFA LEAP MOTION

W tej części eventu prezentowane będzie urządzenie Leap motion, które z niewiarygodną prędkością śledzi nasze ręce i palce dając możliwość bezdotykowego sterowania komputerem. Między ekranem a odbiorcą tworzy się przestrzeń dająca możliwość sterowania, grania oraz tworzenia multimedialnej rzeczywistości. Uczestnicy przebywający w strefie będą mieli do dyspozycji mutlimedialny infokiosk z aplikacją rzeźbiarz, dającą nieograniczone możliwości kreacji z wykorzystaniem technologii Leap Motion. Odwiedzający będą również mogli zapoznać się z innymi aplikacjami wykorzystującymi urządzenie Leap motion

3) STREFA OCULUS RIFT

Kolejną atrakcją strefy nowych technologii jest Oculus Rift, innowacyjne urządzenie dające odbiorcą absolutnie nowe doznania w postrzeganiu trójwymiarowego obrazu. Zakładając gogle Oculus Rift wchodzimy do świata 3D, który możemy oglądać w pełnym trójwymiarze, patrzeć w górę, w bok, obracać się.  Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym dając poczucie poruszania się w naturalnym świecie. Do dyspozycji uczestników oddajemy aplikację Roller Coster, dzięki której siedząc w wagoniku pokonujemy kolejne zapierające dech w piersiach zakręty kolejki górskiej.

4) STREFA ROZRYWKI SPHERO i DICE+

Kolejną atrakcją jest Sphero, zaawansowana technologicznie mała kulka, która na godziny pochłania zarówno dorosłych jak i dzieci. W jej wnętrzu umieszczono specjalne mechanizmy pozwalające jej na poruszanie się we wskazanym przez użytkownika kierunku. Dzięki wbudowanemu panelowi LED może świecić na różne kolory a sterowanie odbywa się za pomocą smartfona lub tabletu z dedykowaną aplikacją. Do dyspozycji odwiedzających oddamy specjalnie przygotowany tor przeszkód po którym będzie można poruszać się kulką Sphero.

Moc atrakcji czeka również uczestników w strefie gier DICE.  Dice to elektroniczna kostka zamieniająca tablet w interaktywne centrum rozrywki. Kostka łączy się z tabletem za pośrednictwem Bluetooth, dając odbiorcy nieograniczone możliwości zabawy. Do dyspozycji oddajemy m.in. grę potwory oraz symulator lotu samolotem.

5) MOBILNY GREEN-BOX

Dla uczestników eventu przewidzieliśmy również rozrywkę w wirtualnym studiu fotograficznym. Technologia wykorzystywana na co dzień w filmie i programach telewizyjnych umożliwi odwiedzającym zrobienie zdjęcia w dowolnie wybranej scenerii poprzez wybór żądanego tła.  Finalną fotografię będzie można wysłać na adres mailowy odbiorcy.

Uzupełnieniem prowadzonych prezentacji będą tablice dydaktyczne, które obrazowo przedstawią technologie wykorzystywaną w prezentowanych urządzeniach.

Serdecznie zapraszamy.

tech-19052015