14 kwietnia
W CH 3 Stawy powstała stacja rowerowa

Do najlepiej skomunikowanego centrum handlowego w Katowicach teraz można dojechać także miejskim rowerem z bezobsługowej wypożyczalni sieci City by bike. Od piątku 14 kwietnia przy wejściu głównym działa już stacja rowerów miejskich z 8 rowerami i 12 stanowiskami. Tym samym 3 Stawy dołączyły do rozbudowanej sieci City by bike w Katowicach, która od 14 kwietnia liczy już 30 stacji i 244 rowery.

Centrum Handlowe 3 Stawy w Katowicach zlokalizowane jest w wyjątkowym miejscu, otoczonym piękną przyrodą pełną jezior i drzew. Dolina Trzech Stawów to ulubione miejsce rekreacji mieszkańców Katowic. Teraz, dzięki otwarciu stacji wypożyczalni rowerów City by bike można jeszcze łatwiej połączyć zakupy z odpoczynkiem i rekreacją.
Cała sieć, która została uruchomiona 14 kwietnia liczy w tym roku 30 stacji, zaś ta, na terenie galerii, nosi nazwę: Centrum handlowe 3 Stawy. Łącznie w całym systemie działają 244 rowery, to prawie trzykrotnie więcej niż w zeszłym roku. Miasto Katowice zapewniło 20 stacji, zaś kolejne 10 sponsorzy, w tym właśnie CH 3 Stawy.

Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Za czas od 16 do 60 minuty zapłacimy złotówkę, za drugą i trzecią godzinę również po złotówce. 4 złote będzie kosztować czwarta i każda następna godzina. Maksymalny czas wypożyczenia to 12 godzin.

Jak wypożyczyć rower?
Krok 1: Rejestracja
Wypożyczenie jest bardzo proste i trwa kilka minut. Na początek rejestrujemy się na stronie www.citybybike.pl klikając „Rejestracja”. Następnie podajemy wymagane dane i wpłacamy minimum 10 zł opłaty inicjalnej.

Krok 2: Wypożyczamy rower
By wypożyczyć rower podchodzimy do terminala i naciskamy „Wypożycz”. Podajemy numer telefonu oraz PIN i postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie. Wybrany przez nas rower zostanie zwolniony. Jeśli jest zabezpieczony linką, to odblokowujemy go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego. Można również skorzystać ze specjalnej bezpłatnej aplikacji Nextbike, która umożliwia wypożyczanie m.in. poprzez skanowanie kodu QR.

Krok 3: Oddajemy rower
Przy stacji rower wprowadzamy do elektrozamka. Zwrot zostanie potwierdzony sygnałem dźwiękowym. Jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca, rower możemy przypiąć zamkiem szyfrowym do ucha stojaka lub innego roweru. W takim przypadku należy jeszcze podejść do terminala i przycisnąć „Zwrot”, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu.

Komfortowe miejskie rowery
Rowery City By Bike są wyposażone w trzybiegową przerzutkę, automatyczne oświetlenie przednie i tylne, dzwonek, hamulce (ręczny i nożny), żelowe, wodoodporne siodełko, szyfrowy zamek (kod do niego otrzymujemy przy wypożyczeniu, warto go zapamiętać) i koszyk do przewożenia toreb i pakunków.

Szczegółowe informacje o systemie City by bike Katowice: www.citybybike.pl