14-14
listopada
Zdrowie pod kontrolą – skorzystaj z bezpłatnych badań.

Już w sobotę 14 listopada Oddział Śląsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Katowic na IV edycję ogólnopolskiej inicjatywy o nazwie “Zdrowie pod Kontrolą”. Wydarzenie odbywać się będzie na terenie Centrum Handlowego 3 Stawy w godzinach od 10.00 do 18.00. Z racji, że inicjatywa odbywa się dzień po obchodach Światowego Dnia Cukrzycy, profilaktyka tej choroby będzie miała dla organizatorów szczególne znaczenie.

Przez cały czas trwania imprezy studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach będą wykonywać bezpłatne pomiary stężenia cukru we krwi oraz udzielać konsultacji na temat tego schorzenia. Nie zabraknie również innych prozdrowotnych atrakcji, m.in. pomiary ciśnienia tętniczego, porady na temat zdrowego odżywiania, profilaktyki udarów mózgu czy rzucania palenia. W trakcie wydarzenia będzie możliwość nauki podstawowych technik pierwszej pomocy oraz zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Dla najmłodszych zaś przygotowano “Szpital Pluszowego Misia” – wyjątkową zabawę, podczas której przyszli lekarze zatroszczą się o potrzeby zdrowotne ukochanych pluszaków Państwa pociech.

Zdrowie to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie dano nam w życiu, dlatego IFMSA-Poland gorąco zachęca do spędzenia soboty na pogłębieniu wiedzy na jego temat w miłej atmosferze.

staw_800