19 marca
3Stawy już wkrótce zgasną

Dokładnie w sobotę 19 marca o godzinie 20:30 Centrum Handlowe 3Stawy w Katowicach zgaśnie. Uspokajamy, to nie „planowana awaria” elektrowni, ani ćwiczenia bezpieczeństwa służb ratunkowych. Zgasną olbrzymie, kilkunastometrowe pylony reklamowe na elewacji budynku. Tak 3Stawy zaangażują się wraz setkami najważniejszych obiektów w woj. śląskim i całej Polsce w organizowaną przez WWF akcję Godzina Dla Ziemi. A wszystko z powodu wilka.

Światła zgasną w 70 miastach

Rok temu do organizowanej przez WWF akcji Godzina Dla Ziemi włączyło się ponad 7000 miast i miejscowości ze 172 państw, a 10 400 zabytków i pomników wyłączyło światła. Tym samym była to największa, proekologiczna akcja na świecie. W Polsce ponad 100 000 osób zadeklarowało poparcie akcji, a prawie 70 miast i miejscowości wyłączyło światła budynków w symbolicznym geście.

Włącz się wyłączając światło!
Właśnie poprzez wyłączenie lampy, telewizora czy monitora, dokładnie w sobotę 19 marca o godzinie 20:30 można pokazać swoją troskę o planetę. W tym roku w akcję włączyło się Centrum Handlowe 3 Stawy w Katowicach, gdzie zgasną ogromne, kilkunastometrowe pylony na elewacji. – To wyjątkowa akcja, symboliczna i zauważalna w przestrzeni miejskiej, a dzięki naszej obecności, mamy nadzieję, będzie jeszcze bardziej „widoczna”: centrum handlowe sąsiaduje z autostradą A4, którą na tym odcinku pokonuje blisko 100 tys. pojazdów dziennie – mówi Agnieszka Nizio, Dyrektor Centrum Handlowego 3 Stawy, i dodaje: – Z drugiej strony znajdujemy się w bezpośrednim sąsiedztwie wyjątkowej, zielonej Doliny Trzech Stawów, dlatego cieszymy się, że możemy zaangażować się w akcję i przyczynić się do promocji szczytnej idei ochrony środowiska naturalnego.

I wilk cały
W tym roku Godzina dla Ziemi WWF w Polsce odbędzie się pod hasłem „Godzina dla wilka. Bądź głosem tych, którzy go nie mają”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problemy z jakimi boryka się w Polsce populacja wilka, która liczy około 1000 osobników. – Te dumne i wolne zwierzęta giną z powodu ludzkiej niechęci i stereotypów panujących na ich temat. Wbrew powszechnej opinii nie są one zagrożeniem dla człowieka – to człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla nich. Jeśli chcemy, aby przetrwały w naturze, musimy im pomóc – zachęcają członkowie organizacji WWF.

3stawy-17032016-1

3stawy-17032016-2