Facebook Pixel Code
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Dynie z 3 Stawów trafiły na stół zwierzaków ze Śląskiego ZOO!

Dynie z 3 Stawów trafiły na stół zwierzaków ze Śląskiego ZOO!

Co można zrobić z dyniami? Można przygotować z nich ulubione potrawy, przyozdobić wnętrza w jesiennym stylu albo... zanieść je do Śląskiego ZOO i nakarmić nimi zwierzęta – tak jak zrobiło to Centrum Handlowe 3 Stawy w Katowicach. To już kolejna, po akcji “Ptaszkowe Love”, wspólna inicjatywa 3 Stawów i Śląskiego Ogrodu Zoologicznego!

Halloweenowe dynie z 3 Stawów najpierw cieszyły oczy klientów, a następnie podniebienia zwierzaków podczas piątkowego śniadania w ZOO. Owoce nie poszły na marne i zmiast trafić do kosza, urozmaiciły zwierzęcą dietę, która standardowo składa się m.in. z traw, liści i pędów roślin. Jak się okazuje dynie uwielbiają nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Wśród mieszkańców Śląskiego ZOO ich największymi fanami są słonie, nosorożce i bizony.

Przekazanie dyń przez nasze Centrum Handlowe do chorzowskiego ZOO to dla nas kolejna wspaniała okazja do współpracy! Wielokrotnie powracamy do wspólnych inicjatyw ze zwierzakami, które są nam niezwykle bliskie. Tematy związane ze zwierzętami nigdy nie są nam obojętne, tym bardziej jeśli wiążą się z ekologią i niemarnowaniem jedzenia. – mówi Anna Waluś, Dyrektor Centrum Handlowgo 3 Stawy.