Facebook Pixel Code
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

EKOLOGICZNY DZIEŃ W 3 STAWACH

EKOLOGICZNY DZIEŃ W 3 STAWACH

Spektakl, warsztaty i gry ekologiczne, poczęstunek i nagrody za zakupy - 30 września będzie w 3 Stawach dniem pełnym wspaniałej rozrywki! Ogrom atrakcji sprawi, że każdy – i duży i mały – znajdzie coś dla siebie oraz wyjdzie bogatszy o wartościową i praktyczną wiedzę z zakresu ochrony środowiska.

Znamy się na ekologii i promujemy takie zachowania wśród naszych klientów. Ochrona środowiska jest kluczowym elementem strategii zrównoważonego rozwoju, którą skutecznie realizujemy już od wielu lat. Zbliżające się wydarzenie, którego partnerami są ALBA, Auchan Lasy Państwowe i O!Teatr, będzie doskonałym tego przykładem.

Warsztaty edukacyjne rozpoczną się 30 września o godzinie 12:00 i potrwają do 16:00. Partnerem i prowadzącym warsztaty jest firma ALBA, która nauczać będzie dzieci jak poprawnie segregować odpady w gospodarstwach domowych. Oprócz zajęć praktycznych, na zainteresowanych czekać będzie również edukacyjna gra planszowa XXL oraz quiz z segregacji odpadów. Za udział w atrakcjach przewidziane są gadżety oraz owocowy poczęstunek od Auchan.

W tym samym czasie trwać będą również „Opowieści o Lesie” prowadzone przez Nadleśnictwo Katowice. Czy można zostawić w lesie skórkę od banana lub ogryzek jabłka? Co pomaga, a co szkodzi w lesie? Dlaczego warto zbierać odpadki po innych spacerowiczach? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą obecni na wydarzeniu leśniczy. Wszyscy zainteresowani mogą podejść do stanowiska Nadleśnictwa i porozmawiać o lesie, jego ekosystemie i dowiedzieć się, jak odpowiedzialnie zachowywać się w leśnej głuszy.

Następnie, od godziny 16:00 do 17:00 odbędzie się spektakl teatralny „Tararysiapaty, czyli jak ryś Ryś wpadł w tarapaty” w wykonaniu O! Teatr z Jaworzna. To kolejna dawka uśmiechu, wrażeń i wiedzy z zakresu ekologii.

Dodatkowo, podczas całego wydarzenia, bo od godziny 10:00 do 19:00, za zakupy otrzymać będzie można ekologiczną torbę! Wystarczy w dniu eventu wykonać zakupy za minimum 200 zł (na maksymalnie dwóch paragonach, przy czym kwota z Auchan nie może przekraczać 100 zł), zarejestrować paragon w Punkcie Obsługi Akcji i odebrać ekologiczną torbę.

To świetna okazja na miłe i aktywne spędzenie czasu wolnego, korzystając z darmowych i bardzo wartościowych atrakcji. Ochrona planety to zadanie każdego z nas. Należy więc wiedzieć jak poprawnie to robić, aby jej nieświadomie nie zaśmiecać jeszcze bardziej. To wydarzenie udowadnia, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i w bardzo wesoły i aktywny sposób zadziałać na rzecz naszego środowiska.

Zapraszamy!