Facebook Pixel Code
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Stawiamy na EKO – zadbaj o środowisko z CH 3 Stawy!

Stawiamy na EKO – zadbaj o środowisko z CH 3 Stawy!

Ograniczaj swój negatywny wpływ na środowisko, odkryj w sobie nowe pokłady zielonej energii i zyskaj realny wpływ na otoczenie! W centrum handlowym 3 Stawy w Katowicach dbamy o środowisko każdego dnia. Robiąc zakupy dołączasz do naszych działań!

Dajemy rzeczom drugie życie, oszczędzamy energię, segregujemy odpady i pokazujemy na co dzień, że zakupy mogą wiązać się z dobrymi praktykami ekologicznymi! Centrum handlowe 3 Stawy od wielu lat unowocześnia infrastrukturę, ogranicza zużycie wody i elektryczności i modernizuje systemy wentylacyjne i grzewcze.

Współpracujemy z kilkoma organizacjami ekologicznymi. Razem z Fundacją Ekologiczna Arka dajemy przedmiotom drugie życie, organizując kiermasze” Żyjące Książki” oraz „Pluszaki ratują zwierzaki”. Dochód z tych akcji przekazujemy katowickiej fundacji Przystanek Schronisko, która działa przy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Co roku włączamy się w akcję WWF „Godzina dla ziemi”, podczas której wygaszamy oświetlenie w obiekcie.

Najprostszym elementem ochrony środowiska, w którym może uczestniczyć każdy z nas to segregacja odpadów. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu wyrzucimy śmieci zgodnie z ich przeznaczeniem: nawet bio odpady mają swój kosz. Wprowadzając naszą Kartę Podarunkową 3 Stawy zadbaliśmy o jej ekologiczny charakter. To karta przedpłacona wykonana z papieru – po wykorzystaniu wrzucamy ją do kosza z papierem!

Nasze Centrum znajduje się w ważnym przyrodniczo rejonie, w Dolinie Trzech Stawów w Katowickim Parku Leśnym. Można do nas wygodnie i ekologicznie przyjechać komunikacją miejską oraz na rowerze. Na rowerzystów czekają nie tylko stojaki, ale także serwisowa stacja rowerowa (na parkingu podziemnym). Aby ograniczyć zużycie opakowań wielorazowych w korytarzu obok toalet znajduje się punkt wody pitnej tzw. „poidełka”, w którym można napełnić wodą bidony i butelki. W trosce o emitowane do atmosfery CO2 wprowadziliśmy m.in. inteligentne zarządzanie temperaturą: w zimie nie przekracza ona 18°C, a latem klimatyzacja obniża temperaturę nie więcej niż 6°C w stosunku do temperatury zewnętrznej. Ma to realny wpływ na lepsze samopoczucie nas wszystkich – małe różnice temperatur to mniejsza szansa na przeziębienie! Oświetlenie Centrum zostało zmniejszone o 30%, trudno dostrzec różnicę, ale ludzki organizm lepiej i wydajniej pracuje przy delikatnym świetle.

W CH 3 Stawy wspólnie dbamy o środowisko: wygaszamy oświetlenie fasady zewnętrznej i parkingu poza godzinami otwarcia Centrum, eko zmiany pozytywnie dotknęły także stref, z których korzystają klienci. W toaletach ustalono stałą temperaturę wody w kranach, zamontowano bezobsługowe krany z krótkim czasem działania.

CH 3 Stawy już rozpoczęło tę ekologiczną podróż w jasną zieloną przyszłość - robi to razem z pracownikami, współpracownikami i mieszkańcami regionu.

Dbajmy razem o planetę!