01 czerwca
Bajkowe Derby Śląska – piłkarze GKS-u Katowice i Górnika Zabrze przeczytają bajki w Dniu Dziecka

Takich derbów jeszcze na Śląsku nie było. Zmierzą się w nich piłkarze dwóch legendarnych klubów: Górnika Zabrze i GKS-u Katowice. Areną nie będzie jednak piłkarskie boisko, a scena w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach. To tam, reprezentanci klubów staną naprzeciwko siebie by… wspólnie przeczytać dzieciom bajki Jana Brzechwy i śląskiej autorki Izabeli Mikrut. Pierwszy gwizdek I Bajkowych Derbów Śląska o godzinie 11:00, 1 czerwca, w Dniu Dziecka. Zawodnicy rozegrają też z młodymi kibicami mecze na konsolach w ramach turnieju z atrakcyjnymi nagrodami.

Na trybunach sztama, na bajkowym boisku bez taryfy ulgowej

Bajkowe Derby Śląska rozpoczną się w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach 1 czerwca o godzinie 11:00. Wtedy piłkarze Górnika Zabrze i GKS-u Katowice wybiegną na murawę, jednak zamiast piłki będą podawać sobie książki z bajkami Jana Brzechwy i Izabeli Mikrut. Autora „Kaczki Dziwaczki” przedstawiać nie trzeba, natomiast Izabela Mikrut to autorka 7 książek dla dzieci oraz „Opowiem Ci, mamo, co robią narzędzia”, która swoją premierę będzie miała w połowie czerwca. Mikrut specjalnie na I Bajkowe Derby Śląska napisze bajkę dla dzieci nawiązującą do wydarzenia!

Kibicować będą dzieci, które będą też surowymi sędziami. Nie będzie taryfy ulgowej, młodzi arbitrzy na koniec ocenią, która drużyna wygrała I Bajkowe Derby Śląska.

Jorguś i GieKSik podgrzeją atmosferę

Do kibicowania zagrzewać będą słynne maskotki klubowe Jorguś z Górnika Zabrze i GieKSik z GKS-u Katowice. Wielkie głowy maskotek pełne są pomysłów, nie zabraknie więc dobrej zabawy. Jorguś i GieKSik razem z piłkarzami, po przeczytaniu bajek, przeprowadzą trening z dziećmi, będą mierzyć do bramki celnościowej, rozdadzą autografy i staną naprzeciwko siebie w meczu na konsoli. Zainaugurują tym samym turniej na konsolach, w którym do wygrania będzie Xbox One, słuchawki Xbox One i Fifa 2016. Więcej szczegółów o turnieju, informacje o zgłoszeniach na stronie www.3stawy.pl

Impreza potrwa od 11 do 19, wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci będą:

  • Wspólne czytanie bajek dzieciom przez reprezentantów Górnika Zabrze i GKS-u Katowice
  • Szkółka piłkarska
  • Strefa z konsolami Xbox
  • Piłkarski turniej na konsolach z atrakcyjnymi nagrodami
  • Strefa animacji: malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, konkursy, zawody i wiele innych atrakcji

dziendziecka-24052016