Facebook Pixel Code
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Ładowanie Samochodów Katowice

Jeszcze kilka lat temu samochody napędzane energią elektryczną były ciekawostką. Takich aut jednak sukcesywnie przybywa na polskich drogach i dla nikogo nie powinny już być zaskoczeniem. Skoro coraz więcej kierowców, korzysta z takich rozwiązań konieczne jest również zapewnienie miejsc pozwalających na uzupełnienie poziomu energii. Korzyści są nie do przecenienia. Użytkowanie elektrycznych samochodów wyraźnie wpływa na zmniejszenie emisji spalin.

Gdzie jest stacja ładowania samochodów elektrycznych w galerii 3 Stawy?

Jeśli chodzi o ładowanie samochodów, Katowice stopniowo rozwijają swoją infrastrukturę. Do niedawna na terenie całej aglomeracji było dostępnych jedynie kilka stacji dla posiadaczy elektrycznych aut. Na szczęście liczba takich miejsc sukcesywnie się zwiększa. Naładowanie samochodu jest możliwe między innymi przy galerii 3 Stawy. Stacja znajduje się w sektorze parkingu oznaczonym żółtym kolorem.

Nasze centrum handlowe jest usytuowane w kluczowym punkcie z perspektywy kierowców. Tuż obok przebiega trasa autostrady A4. Niedaleko jest też węzeł, którym można na moment zboczyć z kursu, by uzupełnić energię. Wówczas na wyciągnięcie ręki jest galeria 3 Stawy pozwalająca na ładowanie samochodów elektrycznych. Katowice i okolice są dzięki temu w doskonałej sytuacji.

Przy okazji postoju na parkingu przynależącym do galerii warto przy okazji zajrzeć do środka. Osoby podróżujące powinny zwrócić szczególną uwagę na ofertę gastronomiczną. W centrum handlowym znajduje się kilka lokali o bardzo zróżnicowanej ofercie. Z całą pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i naje się do syta przed wyruszeniem w dalszą część drogi. Poza tym do dyspozycji odwiedzających pozostaje szeroka gama sklepów. Ładowanie potrwa kilka chwil, więc wtedy korzystając z odrobiny wolnego czasu można zajrzeć do środka centrum handlowego. Galeria jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-21:00. W niedziele handlowe zamknięcie następuje godzinę wcześniej.

Jak ładować samochód elektryczny?

Sam proces jest bardzo prosty. Do złudzenia przypomina on chociażby ładowanie urządzeń elektrycznych, które zasilasz energią każdego dnia, np. smartfon czy tablet. Znajdująca się na parkingu galerii stacja ładowania baterii samochodowej przypomina klasyczny dystrybutor na stacji benzynowej. Przez przewód znajdujący się przy urządzeniu płynie energia elektryczna, która po podłączeniu do specjalnego wejścia zasila akumulator. Ładowanie powinno rozpocząć się po zamknięciu drzwi. Czas trwania całej operacji jest uzależniony od Twojego modelu samochodu.

Na automacie znajduje się wyświetlacz pokazujący wszystkie kluczowe informacje dotyczące procesu ładowania. W ten sposób dowiesz się, na ile naładowana jest bateria, jaka moc jest wykorzystywana, a także jak długo należy czekać. Ładowanie ogniwa do maksymalnej wartości nie jest konieczne. Trzeba mieć jednak na uwadze, że na trasie stacje mogą występować nieco rzadziej niż w okolicy dużych miast. W związku z tym zastanów się, czy zasięg jest wystarczający do następnego postoju.