Facebook Pixel Code
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Pszczeli Dzień Dziecka w CH 3 Stawy!

Pszczeli Dzień Dziecka w CH 3 Stawy!

Pszczoła miodna to jeden z najważniejszych owadów, który na Ziemi pojawił się wcześniej niż człowiek. Dlaczego odgrywa tak istotną rolę? Bo zapyla niemalże 80% roślin na Ziemi, dając nam pożywienie i zapewniając równowagę ekologiczną. Jak pomagać pszczołom? Czy owady są dla nas ważne? O tym wszystkim najmłodsi dowiedzą się podczas Dni Dziecka w CH 3 Stawy, od 3 do 8 czerwca! A dzięki głosom oddanym w konkursie na najpiękniejszy ul, w naszym mieście pojawi się kolejny Bebok!

Zobacz wystawę edukacyjną W dniach od 3 do 8 czerwca na terenie CH 3 Stawy dostępna będzie wystawa edukacyjna na temat życia pszczół i nie tylko! Biedronka, chrząszcz, motyl i inne owady – w ramach ekspozycji będzie można dowiedzieć się więcej na temat roli owadów w środowisku naturalnym i ich codziennych zadaniach. Klienci będą mieli także okazję zgłębić tajniki pozyskiwania miodu oraz poznać - niezbędne w warsztacie pszczelarza - akcesoria pszczelarskie.

Weź udział w bezpłatnych warsztatach pszczelarskich* 8 czerwca zaplanowano zajęcia dla wielkich odkrywców pszczelich sekretów. Ile pszczół mieszka w ulu? Jak powstaje miód? W jaki sposób pszczoły się ze sobą komunikują? Kiedy odpoczywają? I czy one w ogóle śpią? Podczas warsztatów pszczelarskich odpowiemy na wszystkie pytania, które nurtują najmłodszych adeptów pszczelarstwa. Podczas zajęć każdy będzie mógł poczuć się jak pszczelarz - zajrzeć do ula, obejrzeć z bliska ramki z woskiem, założyć kapelusz pszczelarski i wziąć do ręki podkurzacz. Będzie też degustacja pszczelego pyłku i naturalnych miodów. Każdy uczestnik będzie też mógł własnoręcznie stworzyć świeczkę z węzy pszczelej.

Oddaj głos na najpiękniejszy ul – konkurs plastyczny dla szkół podstawowych. W klimat pasieki wprowadzą nas uczniowie, którzy w ramach konkursu plastycznego mieli za zadanie udekorować ul. Prace podopiecznych z dziesięciu katowickich placówek będą wyeksponowane CH 3 Stawy od 4 do 8 czerwca. Oddając głos na najładniejszy ul (głosowanie będzie odbywało się na profilu FB: https://www.facebook.com/3Stawy), będzie można wesprzeć konkretną placówkę, która w nagrodę otrzyma sadzonki roślin miododajnych do obsadzenia swoich terenów zielonych oraz… figurkę Beboka, którą zaprojektuje artysta Grzegorz Chudy, a wykona rzeźbiarka Karolina Piechota.

* Obowiązuje limit miejsc.

REGULAMIN AKCJI